Bezplatné dlhové poradne už pomohli 10 tisíc klientom

    Navigácia
  • Domov
  • NewsBezplatné dlhové poradne už pomohli 10 tisíc klientom

Bezplatné dlhové poradne už pomohli 10 tisíc klientom

V 46 mestách po celom Slovensku dnes fungujú Bezplatné dlhové poradne, ktoré poskytujú právnu, ekonomickú a psychologickú pomoc ľuďom v zložitej finančnej situácii. Rovnako pôsobia ako prevencia pred nadmerným zadlžením. So zvládaním začarovaného kruhu dlhov dodnes pomohli už desaťtisíc klientom.
 
Aj preto sa ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny snaží zvyšovať kvalitu dlhového poradenstva. Vďaka spolupráci so strešnou organizáciou na boj proti dlhom – European Consumer Debt Network (ECDN) Slovensko získalo prístup k osvedčeným postupom ďalších európskych krajín, ktoré majú s dlhovým poradenstvom už bohaté skúsenosti.

Bezplatné dlhové poradne od svojho vzniku na konci roka 2021 poskytli odborné poradenstvo už desaťtisíc klientom – jednotlivcom aj rodinám. Pomoc s riešením ich dlhovej situácie dnes ľudia nájdu v 46 mestách po celom Slovensku. Na jednom mieste dostanú právnu, ekonomickú aj psychologickú pomoc. Poradcovia tak pokrývajú všetky aspekty problémov dlžníkov, čo je kľúčovým predpokladom pre komplexné a efektívne riešenie dlhovej situácie. Odborníci asistujú pri tvorbe plánu riešenia pre konkrétnu situáciu klienta. Zároveň pôsobia aj preventívne, aby sa klient situácii s nadmerným dlhovým zaťažením v budúcnosti vyhol.

„Za rok a pol fungovania sa služby Bezplatných dlhových poradní na Slovensku ukázali ako veľmi potrebné a nápomocné. Je to pre nás zadosťučinenie, že sme dokázali pomôcť už tisíckam klientom, aby našli cestu von z dlhovej pasce,“ uviedol manažér Národného projektu Bezplatné dlhové poradenstvo Ladislav Šutý.

Bezplatná dlhová poradňa sídli v Trnave na Paulínskej 17, v budove poisťovne.

Podrobnejšie sa o činnosti poradní dozviete tu.