Mesto Trnava avizovalo spustenie dvoch telefonických liniek pre záujemcov o očkovanie proti koronavírusu, ktorí majú ťažkosti s registráciou v online formulári alebo nemajú pripojenie na internet.

„Sme pripravení pomáhať tým, ktorí sa nevedia v Čakárni zaregistrovať sami. Vyplníme za nich online formulár na základe údajov, ktoré v telefonáte uvedú. Naša služba však nie je nijako zvýhodnená oproti ostatným, termíny očkovania sa budú prideľovať centrálne podľa veku. Z našej strany ide o asistenciu pri registrácii, nie možnosť prednostného objednania sa. Proces vakcinácie a aktuálne kapacity sú v réžii štátu,“ vysvetľuje viceprimátorka.

Telefonické linky fungujú v pracovných dňoch medzi 8.00 a 14.00 hod. na číslach 033/32 36 360 a 033/32 36 361.

Volajúci dávajú súhlas na spracovanie svojich osobných údajov kompetentnými zamestnancami Mestského úradu v Trnave na účely registrácie na očkovanie. Občania budú na túto skutočnosť upozornení na začiatku telefonátu.

Ak máte aj Vy v okolí starších ľudí, ktorí uvítajú asistenciu pri vypĺňaní online formuláru na očkovanie, podajte im svoju pomocnú ruku – určite to ocenia.

Štát spustil Čakáreň pre záujemcov o očkovanie, ľudom bez internetu pomôže s registráciou samospráva