V komunitnej kaviarni Špitálik bude charitný bazár. Na ľudí čakajú pekné veci

    Navigácia
  • Domov
  • NewsV komunitnej kaviarni Špitálik bude charitný bazár. Na ľudí čakajú pekné veci

V komunitnej kaviarni Špitálik bude charitný bazár. Na ľudí čakajú pekné veci

Oblečenie pre dámy, pánov aj deti, hračky, knihy či doplnky do bytu si môžu Trnavčania už tento piatok, 28. augusta 2020, odniesť z podujatia Charitný bazár na konci leta. V komunitnej kaviarni Špitálik na Hlavnej ulici 43 ho pre verejnosť opäť organizuje Trnavská arcidiecézna charita.

Verejnosť prináša na charitu rôzne veci v dobrej viere, že nájdu využitie u niekoho iného. Veľké množstvo týchto vecí charita využije pre svojich klientov, no sú aj také, ktoré sa tejto skupine ľudí jednoducho nehodia. Trnavská arcidiecézna charita preto vymyslela pravidelné podujatie Charitný bazár, na ktorom ponúka oblečenie, knihy, hračky a bytové doplnky.
Na bazár pozýva Trnavčanov aj tento piatok, 28. augusta, uskutoční sa v komunitnej kaviarni Špitálik, v podchode na Hlavnej ulici 43.

„Veľmi spokojné odchádzajú od nás mamičky, ktoré vyberú oblečenie pre deti doslova za pár eur. Celkovo, ženy milujú prehŕňať sa v škatuliach a hľadať originálne kúsky do ich šatníka, nech už ide o akúkoľvek vekovú kategóriu,“ hovorí jedna z organizátorov Charitného bazára, Michaela Peterková. Vítaní sú podľa nej aj muži, aj pre nich ponúkajú oblečenie na bežné nosenie či do spoločnosti.

Za všetko, čo si ľudia na Charitnom bazári vyberú, zaplatia dobrovoľným príspevkom. Takto zarobené peniaze pomôžu Trnavskej arcidiecéznej charite rozvíjať sociálne služby, ale napríklad aj zvládnuť mimoriadne náklady, ktoré priniesla pandémia koronavírusu.

„Ľudí srdečne pozývame do kaviarne Špitálik. Určite u nás nájdu niečo pekné, čo ich poteší. Kúpou zároveň podporia dobrú vec, pretože pre charitnú organizáciu je každý príspevok vzácny,“ dodáva Michaela Peterková.