Tento rok sa zapojí mesto Trnava 11. júna 2021 do podujatia firemného dobrovoľníctva s názvom Naše Mesto. Podujatie organizuje Nadácia Pontis a jeho 15. ročník sa uskutoční vo viacerých slovenských mestách.

Súčasťou Nášho Mesta sa môžete stať aj vy. Stačí, ak sa prihlásite do niektorej z aktivít, ktoré na tento rok mesto Trnava pripravilo. Chcete s kolegami pomôcť tam, kde to treba? Staňte sa dobrovoľníkom! Prihlasovanie na jednotlivé aktivity trvá do 25. mája 2021.

Ako na to?

Pri každej aktivite je určený počet dobrovoľníkov a krátky popis, čo sa bude skrášľovať, vylepšovať či čistiť. Každá aktivita má presne stanovený čas a miesto, kde sa bude vykonávať.

  • jednu si vyberte
  • prihláste seba a svojich kolegov
     

Prehľad plánovaných aktivít

  • Obnova náteru na školskom plote a príprava hmatovej škôlky
  • Obnova betónového plotu a realizácia nových hracích plôch na betón na MŠ Narcisová
  • Čistenie oddychovej zóny Kamenného mlyna a lokality pri riečke Parná
  • Čistenie v lokalite Parčíka na Družbe
  • Čistenie v lokalite lesíka Štrky
  • Skrášlenie priestoru našim najmenším

„Tento ročník Nášho Mesta sa bude konať v tradičnom júnovom termíne, a predpokladáme, že sa do aktivít zapojí niečo okolo štyridsiatky zamestnancov, ktorých tímy doplnia zamestnanci Mesta Trnava ako koordinátori jednotlivých aktivít. Predchádzajúci ročník sa nám napriek špecifickým podmienkam podarilo zrealizovať a dúfame, že dokážeme opätovne nájsť šikovných dobrovoľníkov s chuťou pomáhať,” hovorí koordinátorka dobrovoľníckych aktivít Anna Tamajková.

Počas tohto ročníka budete mať jedinečnú možnosť vidieť v uliciach slovenských miest dobrovoľníkov v bielych tričkách so zelenou grafikou a koordinátorov aktivít zo zapojených organizácií v tričkách s modrou grafikou. V Nadácii Pontis a totiž rozhodli, že pre tohtoročné Naše Mesto využijú dizajn z predošlého ročníka. Chcú  tak ponúknuť zapojeným firmám a dobrovoľníkom, aby zužitkovali svoje tričká z vlaňajška. Podporia tak tému udržateľnosti, o ktorú sa zaujíma čoraz väčší počet ľudí a prispôsobuje jej aj svoje každodenné návyky.

Viac informácií o registrácii

Zapojte sa s nami do Nášho Mesta